Nieregularne miesiączki i wyznaczenie dni płodnych u 19-latki

Witam, Mam 19 lat i borykam się z problemem nieregularnych miesiaczek. Od prawie roku prowadzę kalendarzyk obliczam dni płodne, ,ale nic z tego nie wychodzi gdyz mój cykl waha się od 20 do 31 dni..Chciałabym dowiedziec sie jakie mogą byc przyczyny tych nieregularnych miesiaczek, moze to byc cos poważnego i czy mam udac sie z tym do ginekologa ?

Magdalena StusiĹska

Nieregularne miesiączki w wieku 19 lat są jeszcze normą- trzeba spokojnie poczekać, jeśli nie unormują się w ciągu kilku lat zacząć się martwić.