Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularne miesiączki i wzdęty brzuch

Witam, mam 26 lat.od zawsze mam problemy z nieregularnymi miesiączkami.kiedyś leczyłam się bo mam zaburzenia hormonów.po leczeniu zaszłam w ciążę.lekarz niedawno powiedział mi,że można wyregulować cykle tylko tabl.antykoncepcyjnymi lub nie robić z tym nic.czy to prawda?jak brałam tabl.było ok jak przestałam okres spóźnia mi się za każdym razem nie raz nawet miesiąc.przed i po okresie mam brzuch jak napompowany,wydęty.czy to normalne?czy zawsze już będę mieć takie zaburzenia?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Przyszła matka z papierosem

Witam serdecznie, Rzeczywiście stałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jest najskuteczniejszą metodą walki z zaburzeniami hormonalnymi. Trudno mi wypowiadać się na temat tego, czy zawsze będą dokuczały Pani opisane objawy, do tego potrzeba badania poziomu poszczególnych hormonów i określenia z jaką jednostką chorobową mamy do czynienia. Jeśli nieregularne cykle i uczucie wzdęcia powodują u Pani znaczny dyskomfort warto, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego rozważyć regulację cyklów własnie tabletkami hormonalnymi. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Wskazane ponowne wykonanie profilu hormonalnego, ustalenie rozpoznania i przyczyn nieregularnych miesiączek a następnie dobranie indywidualnego leczenia.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy