Nieregularne miesiączki mimo tabletek

Witam.
Mam problem z bardzo nieregularnymi miesiączkami. Mam 28 lat, tabletki antykoncepcyjne brałam do listopada zeszłego roku. Od dwóch miesięcy nie mam okresu, a ostatnio wystąpiły u mnie brązowe plamienia, które trwają już ok 4-5 dni. Są skąpe z małymi skrzeplinkami, pobolewa mnie brzuch i ogólnie mam złe samopoczucie. Dodam, iż regularnie współżyję, a podczas ostatniej wizyty u ginekologa nie stwierdzono nic złego. Lekarz mnie uspokoił, iż cykle muszą się uregulować po tabletkach.
Martwię się, więc bardzo proszę o jakąś odpowiedź w mojej sprawie. Karolina.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Najpierw powinna Pani wykonać test ciążowy. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, prawidłowe cykle pojawiają się zwykle najdalej po kilku miesiącach. Czasem jednak mogą wystąpić zaburzenia hormonalne, które również mogą samoistnie się wyregulować, ale często wymagają leczenia. Może Pani więc odczekać jeszcze kilka miesięcy, niewykluczone że problem sam się rozwiąże. Drugie wyjście to już teraz udać się do swojego lekarza i poprosić o diagnostykę- skierowanie na badania krwi w kierunku stężeń hormonów (prolaktyna, LH, FSH, hormony tarczycy- a najlepiej cały profil hormonalny). Mogą one dużo wyjaśnić!
Pozdrawiam serdecznie.