Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularne miesiączki, napady gorąca i zimne poty a przedwczesna menopauza

Mam 20 l. Od maja mam nieregularną miesiączkę, która spóźnia się nawet 6 tyg. Mój ginekolog ciągle przepisuje mi leki na wywołanie okresu, jednak wg mnie to nie rozwiązanie. W dodatku mam napady gorąca i zimne poty, często tracę siły i mam tzw. humorki. Pomimo poinformowania lekarza, nic to nie zmieniło. Dodaję, że w ciąży nie jestem. Czy istnieje w moim przypadku możliwość przedwczesnej menopauzy? Dodam iż moja babcia oraz mama w wieku ok 30 lat dostały menopauzę. Proszę o poradę w tej sprawie.
ponad rok temu

Witam serdecznie, Około 1% kobiet przed 40 rokiem życia dotyka tzw. zespół przedwczesnego wygasania czynności jajników objawiający się właśnie przedwczesną menopauzą. W Pani przypadku, aby móc wysunąć podejrzenie tego zespołu przede wszystkim należy wykonać oznaczenie poziomu hormonów (FSH, LH, prolaktyna).

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Odpowiedź na to pytanie da kompleksowe badanie hormonów Proszę porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem. Stosowanie tabletek nie jest błędem lecz dobrze jest wiedzieć jaka może być przyczyna Pani dolegliwości. Dr med. Leszek Włodarczyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy