Nieregularne miesiączki powikłaniami endokrynologicznymi

Witam! W maju, gdy byłam dziewicą poszłam do ginekologa, aby wyregulować swoją miesiączkę. Wówczas pani ginekolog przepisała mi progesteron, który brałam tylko przez czerwiec. Następnie w lipcu i w sierpniu zaniedbałam i w ogóle nie brałam tych tabletek przepisanych przez lekarza, przez co nie dostałam okresu. Miesiączkę dostałam dopiero we wrześniu. Na początku października straciłam dziewictwo a parę dni po tym dostałam okres. Wydawało mi się, że wszystko jest w porządku.. 14 października zaczął mi się pierwszy dzień cyklu i trwa do dzisiaj. Gdy policzyłam sobie te dni na dzień dzisiejszy wychodzi, że jestem w około 43 dniu cyklu. Podczas stosunku wystąpiły u mnie plamienia, dzisiaj również miałam. Są one takie brązowe i nie wiem jak dokładniej mogę je opisać. Po za tym trzy dni temu robiłam sobie test ciążowy i według niego nie jestem w ciąży. Moje pytanie brzmi co mam zrobić, jak po takim długim czasie w ogóle nie mam okresu i co ma znaczyć te występowanie plamienia u mnie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam serdecznie, Wydaje się, że opisywane dolegliwości związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Nieregularne miesiączki najczęściej są powikłaniem endokrynologicznym. Krótkie, nieregularne przyjmowanie luteiny dodatkowo zaburzyło Pani cykl. W obecnej sytuacji powinna się Pani skontaktować z ginekologiem, który rozpoczął Pani leczenie. Z Pani opisu wynika, że plamienie występuje wyłącznie w czasie zbliżeń, co dodatkowo nakazuje wykluczenie nadżerki. Jeżeli test ciążowy wykonała Pani z porannej porcji moczu po 14 dniach od daty ostatniego zbliżenia to jego wynik można uznać za wiarygodny. Pozdrawiam.