Nieregularne miesiączki przy anemii u 20-latki

Witam,mam 20 lat i od paru miesięcy mam nieregularne okresu (muszę zaznaczyc,że wykryto u mnie anemię-ubytek żelaza ale w ciągu 1-go miesiąca udalo mi się dojśc do normy-brałamTardyferon-fol 80mg+0,35mg w sumie 90 tabl.)Okres zaczął mi skakac co 25, co23,a ostatnio 18dni.Proszę o wyjaśnienie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli kontrolny poziom żelaza oraz parametry czerwonokrwinkowe w morfologii są prawidłowe, opisane nieregularne miesiączki wymagają diagnostyki ginekologicznej.