Nieregularne miesiączki przy niedoczynności tarczycy u 25-letniej kobiety

Moja córka lat 25 od ok. roku leczy raz nadczynność a raz niedoczynność tarczycy. Ma też problem z nieregularnymi miesiączkami. Obecnie dostaje dawką podtrzymującą tyrozolu. Problem dotyczy nieregularnego bicia serca mimo, że bierze propanonol. Czy i jakie badania kardiologiczne powinna wykonać, aby wykluczyć choroby serca. Może Holter, bo na EKG nic złego nie wychodzi, bo wówczas serce bije równo. Wiotkość przegrody międzyprzedsionkowej kiedyś stwierdził lekarz na usg serca ale nie leczył.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem nadczynności tarczycy. W celu wykluczenia zaburzeń rytmu serca sugeruję jednak wykonanie Holter EKG.