Nieregularne miesiączki przy niedoczynności tarczycy u 29-latki

witam mam problem z miesioczkom mam 29 lat i mam nie regularne miesioczkoki z powodu nie docznosci tarczcy pojawja sie miesioczka u mie co 3/4 miesionce nie krfawje dużo ale jest dużo skszepu proszę o radę dorota

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście wahania hormonalne wynikające z choroby tarczycy mogą wpływać na poziom hormonów odpowiedzialnych za cykl miesiączkowy. W tej sytuacji jedynym wyjściem jest uregulowana gospodarka hormonalna tarczycy. Warto jednak wspomnieć o wykonaniu oznaczeń stężeń hormonów płciowych.