Nieregularne miesiączki, wahania nastroju i stres

Witam Mam skończone 44 lata. Ostatnio mam nieregularne miesiączki nawet z tygodniowym opóznieniem. Teraz opóżnienie trwa już 11 dni. Zrobiłam 2 testy ciążowe w domu, wyszły negatywnie oraz test beta hcg z wynikiem 0,1. Nadmienię iż stres związany z ciężką chorobą mamy mnie nie opuszcza, zażywam lek na depresję escitalopram, jestem również przeziębiona od ponad tygodnia. Mam również wahania nastroju, uderzenia gorąca. Proszę o podpowiedz co może się dziać. Pozdrawiam

Witam!
Zarówno stres, silne emocje, depresja jak i przeziębienie mogą wpłynąć na wahania długości cyklu i nieregularne występowanie miesiączki.
Jednak wspomniane przez Panią wahania nastroju i uderzenia gorąca w połączeniu z nieregularnymi krwawieniami mogą wskazywać na to, że wchodzi Pani w okres premenopauzy czyli stopniowego wygasania czynności hormonalnej jajników.
Proponuję wizytę u ginekologa, żeby upewnić się czy wszystko jest w porządku.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza