Nieregularne miesiączkowanie

Witam, mam 19 lat i strasznie nie regularną miesiączkę, potrafię mieć co 3-4 miesiące. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, a boję się iść do ginekologa, bardzo proszę o radę, Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią zaburzenia miesiączkowania mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik zaburzeń funkcji tarczycy, anemii czy też zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie wskazana jest dokładniejsza diagnostyka. Nie ma powodów do lęku - proszę koniecznie udać się do specjalisty ginekologa.