Nieregularne miesiączkowanie a planowanie dziecka

Dzień dobry mam pytanie 28 stycznia ostatnio miałam miesiaczke,dziś już mamy 3 marzec i nadal nie mam miesiączki,żadnych objawów,nie mam regularnych miesiączek a bardzo z mężem pragniemy wspólnego bobasa proszę nam pomóc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nadal nie ma Pani miesiączki, być może w tym cyklu zaszła Pani w ciążę. Przede wszystkim warto zatem wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny sugeruję konsultację z lekarzem ginekologiem. Warto byłoby bowiem zdiagnozować przyczynę nieregularnych miesiączek. W tym celu konieczne będzie wykonanie badań obrazowych oraz laboratoryjnych.

Jeśli planujecie z mężem dziecko, to przy nieregualrnych miesiączkach trzeba będzie przede wszystkim spróbować znaleźć ich przyczynę i dobrać leczenie dostosowane do planowanej koncepcji.
Temat jest bardzo szeroki i tylko konsultacja w gabinecie ginekologicznym oraz wykonanie badań pozwoli dobrać właściwą terapię.
Pozdrawiam i powodzenia.