Nieregularne miesiączkowanie. Czy można tutaj wykluczyć ciążę?

Witam,
zawsze miałam regularne miesiączki 27-30 dni, które trwały 7 dni. 1 września pojawiła się ona 27 dnia cyklu, ale niestety trwała tylko 4 dni i krwawienia nie były zbyt obfite.
Następną miesiączkę dostałam 30 września (co oznacza 30 dzień cyklu) i krwawienia wraz z objawami (ból piersi, brzucha, itd.) były już takie jak zawsze i trwały 7 dni.
Czy to normalne? Czy takie rzeczy mogą się zdarzyć? Czy można tutaj wykluczyć ciążę?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Nie wszystkie krwawienia miesiączkowe muszą być identyczne. Może zmieniać się ich intensywność i mogą wystąpić kilkudniowe różnice w długości cyklów. Nie mam jednak możliwości odpowiedzi na pytanie, czy jest Pani w ciąży.
Nie rozumiem także na jakiej podstawie podejrzewa Pani ciążę, skoro wystąpiły o czasie dwa kolejne krwawienie miesiączkowe.