Nieregularne miesiączkowanie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych: Co zrobić?

Witam! Rok temu dokładnie w marcu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne "H******", które stosowałam 6-7 lat. Mam 24 lata i planuję z mężem dziecko. Jednak nic z tego nie wychodzi. Co miesiąc spóźnia mi się miesiączka, a ja z wielką nadzieją robię kolejny test i myślę, że mogę być w ciąży, a tu nic. Dlaczego co miesiąc spóźnia mi się okres? Jaka może być tego przyczyna? Czasem spóźnia się od 5 nawet do ok. 20 dni. Już mam po prostu tego dość. W kwietniu idę do ginekologa, ale już dłużej nie mogę wytrzymać w tej niepewności. Proszę coś podpowiedzieć, dlaczego tak się dzieje?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Najczęstszą przyczyną nieregularnych miesiączek są zaburzenia hormonalne. To właśnie one mogą być powodem problemów z zajściem w ciążę. Dlatego konieczne jest postawienie właściwego rozpoznania i włączenie leczenia.
Pozdrawiam