Nieregularne miesiączkowanie przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od trzech miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Okres dostaję równo co 28 dni, jednak po pierwszym opakowaniu była to niedziela, po drugim opakowaniu dostałam w sobotę, po trzecim wypada, iż powinnam dostać w piątek. Ostatnią tabletkę zawsze biorę w środy. Dodam, że biorę tabletki zgodnie z zaleceniami. Czy tak powinno być iż dostaję okres co 28 dni jednak nie dostaję go nigdy w ten sam dzień tygodnia? Trochę mnie martwi ta sprawa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić dowolnego dnia podczas przerwy z odstawienia. U części kobiet co miesiąc jest to ten sam dzień, aczkolwiek jak najbardziej mogą być od tego odstępstwa, co oznacza krwawienie innego dnia. Zdecydowanie nie jest to powód do niepokoju. Proszę się tam nie martwić.