Nieregularne miesiączkowanie związane ze zmianą studiów

Witam, mam 19 lat, od dawna miesiączkuje regularnie. Ostatnio zauważyłam że chyba 3 z kolei miesiączka jest nieregularna. Ostatnio było to zaledwie kilka dni ale teraz aż 10. Zawsze miałam cykle ok 28 dni chociaż sama miesiączka trwa 7-8 dni. Czy możliwe że jest o związane ze zmianą zamieszkania, studiów itp. chociaż zaczęło się jeszcze przed tym wszystkim, czy może to być coś niepokojącego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Stres, zmiana klimatu może mieć wpływ na regularność cyklu, jeśli jednak sytuacja nie unormuje się przez 2 kolejne cykle, sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam