Nieregularne, obfite i bolesne miesiączki, trądzik, w przeszłości problemy z prolaktyną

Witam, w styczniu 2015 badałam: TSH 1,52 (0,35-4.94) ft3 3,13 (1,17-3,71) ft4 1,12 (0,7-1,48) W grudniu przyjęto mnie na oddz. endokrynologiczny (nieregularne, obfite i bolesne miesiączki, trądzik, w przeszłości problemy z prolaktyną), wyniki były następujące: TSH 3,52 ft4 1,31. Przepisano mi Estrofem i Duphaston i zalecono powtórzenie badań po 6 tyg. W tym przypadku wyniki były następujące: TSH4,34 (0,4-4) ft3 13,76 (9-20) Chciałabym zapytać czym jest spowodowany tak nagły wzrost TSH?

Z trądzikiem proszę udac się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.