Nieregularne posiłki u 21-latki a chęć pozbycia się tkanki tłuszczowej z brzucha

Witam :) mam 21 lat. Mam problem z regularnymi posilkami gdyż ide do pracy i piję rano szklane wody, śniadanie jem o 9 jak mam przerwe. Koncze prace o 15 więc dopiero jem obiad około 16. Więc jak moge schudąć i trzymać dobą diętę. Chcę się pozbyć tkanki tłuszczowej z brzucha jak to mam zrobić? :) Bardzo prosze o odpowiedź.
21 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Regularność spożywania posiłków to jeden z kluczowych elementów zdrowego odżywiania, pozwalający na regulację metabolizmu.Pierwsze śniadanie warto byłoby zjeść przed wyjściem do pracy. Jeśli jest możliwość opóźnienia nieco przerwy (np. z 9:00 na 11:00) wtedy możliwe byłoby zjedzenie 2 śniadania w postaci kanapki, czy płatków owsianych z owocami i jogurtem. Zbyt duży odstęp czasu pomiędzy posiłkami powoduje, że organizm przestawia się na tryb "oszczędzania" i magazynuje dostarczone składniki zamieniając je min. na tkankę tłuszczową.
Ponadto warto wybierać produkty, które charakteryzują się niską kalorycznością i jednocześnie wysoką wartością odżywczą. Spośród zbożowych są to produkty z pełnego ziarna- makarony razowe, ciemne pieczywo, kasze, płatki owsiane i razowe, otręby, brązowy ryż
Dobrze byłoby unikać tłustych mięs, podrobów i wędlin, zastępując je chudym mięsem i rybami, oraz produktami mlecznymi (najlepiej nie więcej niż 1,5% tłuszczu)
Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. Jeśli istnieje możliwość warto realizować ją każdego dnia, przez min. 30 minut. Może to być dowolny rodzaj sportu lub ćwiczenia, z uwzględnieniem tych modelujących partie brzucha.
Taki program dnia z pewnością będzie sprzyjał zdrowej utracie masy ciała.