Nieregularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie jak w temacie. Pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (Y**) zaczęłam w czwartym dniu cyklu, czy ma to wpływ na ich skuteczność?

Witam serdecznie,
Tabletki antykoncepcyjne należy zacząć przyjmować w pierwszym dniu miesiączki. Dzięki temu ich działanie antykoncepcyjne jest zachowane od początkku ich przyjmowania.
Jeżeli pierwsza tabletka zostanie przyjęta pomiedzy 2 a 5 dniem cyklu, należy przez kolejnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Po tym czasie można liczyć na antykoncepcyjne działanie tabletek i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam