Nieregularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu a ryzyko ciąży

Witam, biorę tabletki antykocepcyjne już bardzo długo i pierwszy raz przydarzyła mi się taka sytuacja... Dzisiaj o 7 rano zorientowałam się, ze zapomniałam wziąć 8 i 9 tabletki (drugi tydzień). Z paniki wziełam od razu dwie. Czy powinnam w takim razie wziąć dzisiejszą o normalnej porze? I czy mogło dojść do zapłodnienia, gdy dnia 6 doszło do stosunku (bez wytrysku) , gdy 7 tabletkę normalnie przyjełam? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na zapłodnienie w tej sytuacji istnieje. Pominięcie dwóch z rzędu tabletek jest czynnikiem znacznie zaburzającym ochronę antykoncepcyjną.