Nieregularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnychi stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia a ryzyko ciąży

witam mam pytanie. od ponad roku biore tabletki antykoncepcyjne, nieregularnie od 15 do 18 mialam miesiaczke (4 dni wczesniej skonczylam opakowanie i mailam 7 dni przerwy).19 powinnam wziac 1 tabletke ale wzielam ja dopiero 20 (w tym czasie wspolzylam bez dodatkowych zabezpieczen). 23-24 nie bralam i 25 wspolzylam po czym tabletke wzielam ok 2 godz po stosunku. czy to mozliwe zebym mogla zajsc w ciaze. ? dziekuje i pozdrawiam. Kamila
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku, ze względu na bardzo nieregularne przyjmowanie tabletek hormonalnych, jak najbardziej istnieje ryzyko ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy - powinien być wiarygodny około 14 dni po ostatnim stosunku.