Nieregularne przyjmowanie tabletek, plamienie i ryzyko zajścia w ciążę

Witam! W pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek Jasmine pominęłam dwie tabletki pod rząd w piątym i szóstym dniu. Piątą tabletkę przyjęłam z pięciogodzinnym opóźnieniem, a szóstą tabletkę z dziesięciogodzinnym opóźnieniem. W siódmym dniu pojawiło się również delikatne plamienie, które nadal trwa, a jestem w 10-tym dniu przyjmowania tabletek (jednakże te plamienie jest minimalne). W dniach poprzedzających pominięcie dochodziło do stosunku płciowego z wytryskiem. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Następne tabletki przyjmowałam o odpowiedniej porze. Czy powinnam zrobić test ciążowy przed przyjęciem kolejnego opakowania? Co powinnam zrobić w opisanej sytuacji?

Witam serdecznie!
Pierwszy tydzień blistra jest najważniejszy dla utrzymania skutecznej ochrony przez cały miesiąc. Każde pominięcie tabletki wiąże się tu ze zwiększeniem ryzyka ciąży. W Pani przypadku nie dochodziło do przekroczenia dopuszczalnego opóźnienia podanego przez producenta, tym niemniej sytuacja zdarzyła się 2 razy pod rząd i nie wiadomo jak na takie wahania zareagował Pani organizm. Wydaje się, że wspomniane plamienia są właśnie efektem nieregularnego przyjmowania tabletek.W obecnej sytuacji, tak jak wspomniałam wcześniej, ryzyko ciąży mogło ulec podwyższeniu. Warto byłoby wykonać zatem kontrolny test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni po ostatnim zbliżeniu.
Pozdrawiam