Nieregularne wypróżnienia, gazy, konsystencja stolca

Witam. Mam 26 lat, mam problemy z trawieniem(nieregularne wypróżnienia, gazy,dziwna konsystencja stolca-rolka papieru toaletowego wystarcza mi na góra trzy razy. Badanie kału: Barwa-brazowa kons.-papkowata Won-swoista Odczyn-6 Krople tluszczu-liczne Ziarna skrobi-nieobecne Włókna mięsne prażkowane-dosc liczne. Morfologia krwi: (wymieniłem tylko te nie w normie): RDW SD - 46.1 RDW CV - 14.9 PDW - 16.8 Monocyty - 11.8 Ślad leukocytów w moczu, nieliczne nabłonki płaskie.Krew utajona wynik ujemny.

W zaburzeniach wchłaniania i trawienia dokonać można analizy składu kału. Pod mikroskopem poszukuje się ziaren skrobi w nietolerancjii jej przez organizm, ich wykrywanie jest szczególnie ważne u osób chorych na celiakię. Obecność włókien mięśniowych poprzecznie prążkowanych może świadczyć o niedoczynności trzustki, zaburzeniach wchłaniania,lub przy przyspieszonej perystaltyce jelit lub chorobie trzewnej. Wykrycie kropel tłuszczu świadczy o zaburzonym ich wchłanianiu lub trawienie i może być skutkiem niewydolności zewnątrzwydzielniczej trzustki, niedoboru kwasów żółciowych i enzymów trawiennych.