Nieregularne zażywanie tabletek Naraya a ryzyko ciąży

Witam! Od 2 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne...obecnie biorę Naraya, w pierwszym tygodniu zapomniałam o 4 tabletce, zażyłam ją po ponad 24h, 5 po kolejnych 12h i 6 znów po 12h. W między czasie współżyłam z partnerem kilkakrotnie. Jakie jest ryzyko, że zaszłam w ciąże? Czy powinnam dalej zażywać tabletki, jeśli tak to czy mogą one negatywnie wpłynąć na rozwój płodu w tym pierwszym tygodniu?

Witam! W tej sytuacji, ze względu na znaczne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej szansa na zajście w ciążę jest duża. W związku z czym powinna Pani odstawić doustne środki antykoncepcyjne. Proponuję wykonać oznaczenie poziomu beta-HCG z krwi i skonsultować wynik z ginekologiem.