Nieregularnie przyjmowane tabletki a okres

Witam!
Mam pewien problem i proszę o poradę. 4 tygodnie temu uprawiałam seks z narzeczonym, zastosowaliśmy metodę "na wyskok", wiem, że nie doszło do końca, ale na wszelki wypadek zastosowałam metodę Y***. Po 2 tygodniach miałam normalne objawy przed okresem (ból piersi), dostałam okres więc wzięłam proszek R**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) no i okres się skończył (1 dzień miesiączki), więc wzięłam pierwsze 3 proszki myśląc, że okres się pojawi, jednak nie, odstawiłam proszki i okres znowu pojawił się na dzień czasu, no i ponownie zaczęłam brać R**** tylko, że miesiączka znowu się zatrzymała (też miałam 1 dzień).
Czy to oznacza ciążę, czy może duża dawka hormonów zaburzyła okres?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Przyjęła Pani dużą dawkę hormonów. Następnie wprowadziła Pani do organizmu kolejną dawkę chemii. W ten sposób zaburzona została równowaga hormonalna organizmu. Nietypowe krwawienia były spowodowane właśnie tymi "manipulacjami". Nie powinna Pani przerywać przyjmowania tabletek. Teraz należy wybrać opakowanie do końca, zrobić 7-dniową przerwę, podczas której pojawi się krwawienie z odstawienia, i rozpocząć kolejne opakowanie. Od tego następnego opakowania zabezpieczenie przed ciążą będzie zachowane. Dla pewności, warto też wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!