Nieregularnie wysycony, słabo odgraniczony obszar w RTG płuc

Dzień dobry, chciałabym prosić o interpretację wyniku RTG płuc. z dnia 28.10 Zagęszczenie 5mm w szczycie prawym. Nieregularnie wysycony, słabo odgraniczony obszar zagęszczenie 30x25cm. z dnia 25.11 - kontrolne RTG W lokalizacji widocznej poprzednio zmiany ogniskowej płuca lewego aktualnie wyodrębnia się pasmowaty cień o charakterze włóknistym. Dodatkowo w prawym kącie sercowo-przeponowym widoczny jest niewielki, nieregularny obszar zageszczenia - nie można wykluczyć sumacji cieni.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne rozszerzenie diagnostyki. proszę koniecznie udać się do lekarza pulmonologa lub torakochirurga