Nieregularny cykl

Witam... Mam pytanie co do miesiączki... Jeszcze trzy miesiące temu, miałam regularną miesiączkę, spóźniała się tylko 2-3 dni. Natomiast od dwóch miesięcy spóźnia się 2-3 tygodnie... Czym to może być spowodowane???
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyną braku miesiączki w spodziewanym terminie może być ciąża, zaburzenia hormonalne (hiperprolaktynemia, zespół policystycznych jajników, kłopoty z tarczycą), stres, przemęczenia, niedożywienie (także anoreksja). Chyba warto udać się do lekarza w celu wykonania odpowiednich badań. Zaburzenia miesiączkowania mogą (choć nie muszą) być czasami objawem chorób, które w przyszłości mogą spowodować kłopoty z poczęciem dziecka. Dlatego warto je diagnozować i leczyć.

Pozdrawiam!