Nieregularny cykl a planowanie ciąży

bardzo staramy sie z mezem o dziecko. moj cylk jest nieregularny z moich wyliczen od 6 miesiecy cylk wynosi 29 dni. mimo ze wczesniej byl regularny i wynosil 28 dni. ostatnio okres dostalam 26.10.2014. moje pytanie jest na kiedy moge sie spodziewac owulacji?? kiedy najlepiej mamy wspolzyc abym zaszla w ciaze. prosze o odpowiedz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna pani cykl 29-dniowy jest jak najbardziej regularny. jeśli chce Pani korzystać z metody obliczeniowej, to owulacja powinna wystąpić około 14 dni przed następną miesiączką, dni płodne 3 przed i po owulacji. Polecam stosowanie metody obserwacji śluzu, który w okresie okołoowoulacyjnym staje się ciągliwy, zmienia konsystencję. Pozdrawiam.