Nieregularny cykl a ryzyko ciąży po stosunku 3 dni po miesiączce

Witam. Mam nieregularny okres (co 26-31 dni) więc ciężko określić dni płodne. Ostatnie 2 miesiące miałam okres co 31 dni, a potem po 27 dniach, a do stosunku doszło 3 dni po okresie. I zaczynam się martwić czy nie mogłam zajść w ciążę? Czy to możliwe?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą, gdyż podczas całego trwania stosunku wydzielany jest preejakulat, w którym także mogą znajdować się plemniki.
Teoretycznie istnieje więc możliwość że doszło do zapłodnienia. Wskazane wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie.