Nieregularny cykl miesiączkowy u 18-latki

Witam. Mam 18 lat, miesiączkuje od 13stego roku życia. Nadal mam nieregularny cykl- miesiączki co 2-3 miesiące (przez pierwsze 3 lata nawet co 4). Czy konieczna jest wizyta i ginekologa, czy mogę jeszcze dać czas organizmowi na regulację cyklu. A jeśli konieczna jest wizyta, na czym prawdopodobnie bedzie polegać leczenie? podawanie leków? Dodam, że nie mam stresującego życia, nie odchudzam się, staram zdrowo się odżywiać, nie czuję nigdy bolów w okolicach narządów intymnych.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieregularne miesiączki mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie nie powinna Pani zatem czekać, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci właściwe badania. Dopiero ustalenie przyczyny nieprawidłowości umożliwi wdrożenie właściwego leczenia.