Nieregularny cykl po ciąży i brak okresu

Witam ! Jestem już po jednej ciąży, po której mój cykl miesiączkowy się rozregulował. Trwa on przeważnie 29-32 dni. Miesiąc temu cykl ten spadł do 24 dni, a w tym miesiącu nie dostałam jeszcze miesiączki. (Ostatnia miesiączka 05.04). Pod koniec kwietnia doszło do stosunku bez zabezpieczenia, ale mój partner nie skończył w środku. Czy jest duże prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę ? Pod koniec kwietnia byłam przeziębiona, a w majówkę złapałam infekcję pochwy,którą wyleczyłam Clotrimazolu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zarówno infekcja, jak i możliwa ciąża mogła wpłynąć na przesunięcie się okresu. Warto wspomnieć o wahaniach hormonalnych, które także mogą być potencjalnym czynnikiem sprawczym.