Nieregularny cykl po łyżeczkowaniu macicy

Witam! Mam 23 lata. We wrześniu 2011 r. miałam łyżeczkowanie macicy z powodu martwej ciąży w 8tyg. To była moja pierwsza ciąża. W listopadzie dostałam pierwszej miesiączki po łyżeczkowaniu, taka mizerna przez 4 dni. Po tygodniowej przerwie znów plamienie się pojawiło, byłam u swojego ginekologa i powiedział, że te drugie plamienie to jajeczkowanie i żebym się nie martwiła. Zrobił USG dopochwowe i powiedział, że wszystko jest ok i że za dwa tygodnie mam dostać okres. Tak też się stało, z tym że okres trwał 13 dni, potem 10-dniowa przerwa i znów 10 dni okresu, potem 5 dni przerwy i znów okres dostałam 25 stycznia i ciągnie się do dziś. Zapisałam się już do lekarza, ale dopiero za tydzień. Robiłam badania TSH, morfologie i wszystko jest ok. Czy to się zdarza po łyżeczkowaniu? Czy to możliwe, żebym aż tak się rozregulowała? Co może być przyczyną? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Jednodniowe plamienia w połowie cyklu faktycznie mogą być objawem uwolnionego jajeczka i być tym samym plamieniem owulacyjnym. W Pani przypadku dochodzi jednak to stałych krwawień międzycyklicznych, które wymagają szczegółowej diagnostyki. Wykonane przez Panią badania niestety nie dają odpowiedzi na pytanie o przyczynę dolegliwości. Morfologia wykluczyła jedynie ich skutek-anemię.
Zabieg łyżeczkowania macicy choć jest inwazyjny, nie powoduje zaburzeń miesiączkowania. Najczęstszą przyczyną podobnych dolegliwości są zaburzenia hormonalne.
W obecnej sytuacji musi Pani poczekać na wizytę u ginekologa. Oprócz badania ginekologicznego oraz badania USG zapewne zlecone Pani zostaną badania hormonalne (FSH, LH, progesteron, estradiol). Dopiero pełna analiza umożliwi udzielenie odpowiedzi na pytanie o przyczynę krwawień.
Pozdrawiam