Nieregularny okres a problemy z zajściem w ciążę i możliwość zastosowania doustnych środków antykoncepcyjnych

Miewam nieregularny okres, zdarza sie co 33, 35 dni czasem 42. 2 lata temu mialam robione badania hormonalne i wyszly wszystjie w normie. Owszem mam stresujaca prace. Zastanawiam sie czy moge miec problemy z zajsciem w ciaze i czy w moim przypadku jest mozliwosc zastosowania doustnych srodkow antykoncepcyjnych?

Należy ustalić przyczynę nieregularnego miesiączkowania na wizycie u ginekologa.
Zwykle możliwa jest prawidłowa ciąża, możliwe też również jak najbardziej przyjmowanie tabletek.,

Piotr Pilarski

Stres również może obniżać płodność. Jeśli nie ma innych przeciwwskazań do antykoncepcji hormonalnej to Nieregularny okres nie przeciwwskazania.

Pozdrawiam.