Nieregularny okres i brązowe plamienia - co mam zrobić?

Witam.
Mam 19 lat i od 2,5 roku stałego partnera, z którym planujemy wspólne życie. Mam ogromny problem, a mianowicie ostatni okres miałam 20 września i trwał tyle co zawsze 5 dni. Ogólnie rzadko, kiedy mój okres był regularny, często się spóźniał parę dni, ale do tego zdarzyłam się przyzwyczaić. Od pewnego czasu w trakcie okresu zaobserwowałam skrzepy krwi wypływające ze mnie. Teraz przez ok 3 tygodnie obserwuje u siebie brązowy śluz, a czasami taka krew połączona z wodą. A okresu dalej nie mam. Robiłam już 2 testy i nie jestem w ciąży nie biorę żadnych tabletek itp. od pewnego czasu nie mam ochoty na sex i trochę się dziwię. Dzisiaj zauważyłam na wkładce czarna wydzielinę nie mam pojęcia co to może być. Nie ma zapachu, bardzo się martwię, że jest coś nie tak. Do lekarza już dawno się zapisałam ale trzeba długo czekać i dalej czekam. Nie wiem co robić czy iść prywatnie czy co. Boję się, że to coś poważnego i nie będę mogła mieć dzieci, a tego bym nie zniosła.
Pomóżcie!

Witam serdecznie,

Plamienia mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Jedną z przyczyn mogą być zaburzenia hormonalne. Wówczas potrzebne są dodatkowe badania hormonalne i ewentualnie leczenie. Inne przyczyny to stany zapalne dróg rodnych, polipy, torbiele jajnika lub też endometrioza. Zatem przyczyn plamień jest dużo. Dlatego konieczna jest wizyta u ginekologa. Należy wykonać badanie ginekologiczne oraz badanie usg narządu rodnego.

Pozdrawiam