Nieregularny okres i guzek w piersi - co to może być?

Witam!

Mam 18 lat i od jakiegoś czasu wyczuwam kilka centymetrów nad lewym sutkiem zgrubienie, jakby kulkę dość dobrze wyczuwalną. Dodam jeszcze że od dwóch miesięcy dostaję miesiączkę dwa tygodnie za wcześniej. Czy powinnam się obawiać? Dodam, że nigdy nie byłam u ginekologa, dziękuję serdecznie za odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Nieregularna miesiączka oraz zmiana w piersi mogą być skutkiem zaburzeń hormonalnych organizmu. 18 lat to wiek w którym powinno się mieć za sobą wizytę u lekarza ginekologa. Proszę skontaktować się ze specjalistą, aby rozwiać wątpliwości co do opisanych objawów.