Nieregularny okres i nadżerka oraz upławy

Witam Od bardzo dłuższego czasu mam okres nie regularnie, gdy byłam w ciąży(4.5 roku temu) okazało się, że mam nadżerkę, boję się cokolwiek z tym robić ponieważ chciałabym jeszcze urodzić dziecko własnymi siłami, a nie cesarke... Czasami mam białe upławy, a czasami żółtawe, gdy miałam okres znajdowały się też tam upławy czerwone, od jakiś trzech czterech miesięcy gdy miesiączkuje to że tak powiem zdarza się, że wyleci ze mnie krwisty skrzep, co mogę zrobić, proszę o jakąś radę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zgłaszane przez Panią objawy z pewnością mają związek z obecnością nadżerki a dodatkowo z towarzyszącymi infekcjami. Warto zgłosić się do ginekologa i porozmawiać na temat usunięcia zmiany. Zabieg nie jest bardzo inwazyjny i z pewnością nie oznacza niemożności porodu naturalnego.