Nieregularny okres i występowanie śluzu a zespół policystycznych jajników

Witam. Mam 22 lata. Mój okres jest nieregularny, występuje co poltora lub co 2 miesiące, lecz zawsze się pojawiał, jednak teraz nie mialam okresu przez pól roku, ale w ostatnim miesiącu sie pojawil i byl bardzo obfity. Przez ten czas wystepowal śluz. Czy to oznacza ze moje jajniki moga byc policystyczne?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zespół policystycznych jajników jest tylko jedną z wielu przyczyn nieregularnych miesiączek. Przede wszystkim należy zgłosić się do ginekologa, dopiero w dalszej kolejności, bo badaniu lekarskim zostaną zlecone dalsze badania (USG, badania hormonalne) na których podstawie będzie można rozpoznać zesp. policystycznych jajników, ew. inną przyczynę dolegliwości.