Nieregularny okres - kiedy doszło do zapłodnienia?

Witam,
mam taki problem, bo nie wiem, kiedy dokładnie zaszłam w ciążę, a dokładnie to nie wiem, kto jest ojcem dziecka. To brzmi głupio, ale niestety tak się stało, więc byłam u lekarza 18.02.2011 r., wtedy powiedział mi, że jest to 18 tydzień i 6 dni.

Mam nieregularne okresy, więc nie wiem, kiedy dokładnie miałam okres, ale tak we wrześniu 2010 przed ostatni raz do zbliżenia doszło między pierwszym a dziewiątym października 2010 r., a kolejne było 24 października. Nie wiem, w którym z tych dwóch zbliżeń doszło do zapłodnienia. Czy może mi ktoś pomóc?
Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niestety badanie USG na tym etapie ciąży nie daje już takiej precyzji szacunku wieku ciąży jak w pierwszym trymestrze. Dzieci rozwijają się w różnym tempie i sama ich wielkość nie jest już dokładnym markerem wieku. W pani przypadku jednak podany przez lekarza wiek wskazuje, że do zapłodnienia doszło w okolicach 23 października. Tak więc z dwóch podanych dat stosunków, które miały doprowadzić do zapłodnienia, bardziej prawdopodobne jest, że było ono skutkiem tego odbytego 24 październik. Jest bardzo mało prawdopodobne, że dziecko rozwija się tak wolno, by odpowiadać ciąży starszej aż o dwa i pół tygodnia. Nie można jednak wykluczyć i takiego scenariusza.

Pozdrawiam serdecznie!