Nieregularny okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych przy PCOS

Mam 20 lat i w styczniu stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników. Ginekolog przepisal mi tabletki antykoncepcyjne, by okresy występowały regularnie. Gdy je brałam wszystko było jak w zegarku, teraz od lipca znowu nie pojawił mi się okres. Wykonałam także badania, by sprawdzić ilość danych hormonów. Moje pytanie jest takie: czy powinnam znowu zacząć przyjmować tabletki? Czy kiedyś ureguluje mi się cykl?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym czy powinna Pani ponownie przyjmować tabletki, powinien zdecydować specjalista ginekolog po dokładnej ocenie stanu Pani zdrowia oraz wyników wykonanych badań.