Nieregularny okres po porodzie pomimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam 20 miesięczna córeczkę. Po porodzie moj okres jest bardzo nieregularny. Po mimo przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienie występuje w rozmach dniach cyklu i ma rożna długość. Chciałam sie dowiedzieć czy w tym przypadku tabletki w ogóle działają. Dodam ze robiłam niedawno usg i panel hormonalny i wszystko było okej.

Być może to tylko kwestia złego doboru tabletek antykoncepcyjnych. Najlepiej w tej sprawie ponownie skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.