Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularny okres przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam :) Od grudnia biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne. W marcu miałam grzybicę pochwy i lekarz przepisał mi tabletki F... Spytałam go, czy te tabletki mogą osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych i usłyszałam, że nie. Po tych tabletkach dostałam okres 7 dnia przerwy, 8 dnia wzięłam normalnie tabletkę anty i brałam je regularnie. Po 21 dniach zrobiłam przerwę i krwawienie dostałam 2 dnia, chociaż zawsze dostawałam 4 (nie licząc tego przedostatniego krwawienia). Czym może być spowodowane takie wczesne krwawienie? Bo trochę się tym zaniepokoiłam. Dziękuję za odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Szybkość wystąpienia krwawienia z odstawienia zależy od różnych czynników, m.in. od aktywności enzymów wątrobowych. Na enzymy te wpływać mogą leki, ale także pokarm (np. sok grejpfrutowy, brukselka itp.). Najważniejsze, że krwawienie w ogóle wystąpiło - nie ma sensu zamartwiać się, w którym dniu to nastąpiło.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy