Nieregularny okres przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam :) Od grudnia biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne. W marcu miałam grzybicę pochwy i lekarz przepisał mi tabletki F... Spytałam go, czy te tabletki mogą osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych i usłyszałam, że nie. Po tych tabletkach dostałam okres 7 dnia przerwy, 8 dnia wzięłam normalnie tabletkę anty i brałam je regularnie. Po 21 dniach zrobiłam przerwę i krwawienie dostałam 2 dnia, chociaż zawsze dostawałam 4 (nie licząc tego przedostatniego krwawienia). Czym może być spowodowane takie wczesne krwawienie? Bo trochę się tym zaniepokoiłam. Dziękuję za odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Szybkość wystąpienia krwawienia z odstawienia zależy od różnych czynników, m.in. od aktywności enzymów wątrobowych. Na enzymy te wpływać mogą leki, ale także pokarm (np. sok grejpfrutowy, brukselka itp.). Najważniejsze, że krwawienie w ogóle wystąpiło - nie ma sensu zamartwiać się, w którym dniu to nastąpiło.

Pozdrawiam!