Nieregularny okres u 12-latki i nieprzyjemny zapach podczas niego

Witam, mam na imię Kasia i mam 36 lat. Moja córka Wiktoria która ma 12 lat dostała okres ok. 10 miesięcy. Jest on nieregularny ( ostatnio ma go co 2 tyg. ) Ostatnio zauważyłam że podczas okresu strasznie od niej śmierdzi ( już wcześniej troszkę ale ostatnie to bardzo mocno ) . Co to może być? Czy to normalne?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nieregularne miesiączkowanie u dziewcząt jest często spotykane i może się utrzymywać do 2 lat od pierwszej miesiączki. Brzydki zapach ciała w okresie dojrzewania związany jest przede wszystkim ze zmianami hormonalnymi. Zalecana jest przede wszystkim higiena. Jeżeli natomiast brzydki zapach pochodzi z dróg rodnych, to konieczny jest kontakt z ginekologiem i wykluczenie infekcji pochwy.