Nieregularny zarost u 24-latki

Chlopak, 24 lata. Denerwuje mnie to, ze mam nieregularny zarost. Broda i wasy normalnie mi rosna A "pekaesy" oraz obszar policzkow jest w sumie bez wlosow. Oczywiscie sa tam wlosy ale pojedynczo rosnace w tym obszarze twarzy(poliki i baki) wprawdzie ostatnio jest ich wiecej, sa grubsze i twardsze no ale sa nieregularne. Po jednej stronie twarzy jest ich wiecej. Nie fajnie to wyglada. W dodatku od dawna zaobserwowalem ze rosna mi wlosy pod oczami, na kosciach policzkowych oraz miedzy brwiami.

Magdalena Mroczek

Witam, przyczyną nadmiernego owłosienia mogą być zaburzenia hormonolne. Aby stwierdzić z czego one wynikają należy wykonać badania niektórych hormonów-może je zlecić endokrynolog.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zarost jest zmienny osobniczo. Niektórzy od 15 roku życia mają zarost na całej twarzy, a innim dopiero w późniejszym czasie zaczynają pojawiać się włosy na twarzy. Nie jest to powód do zmartwień.

Pozdrawiam.