Niereuglarny cykl i badania hormonalne

Mam pytanie, od kilku miesiecy mam problemy z okresem.. Cykl waha sie od 29 do 42 dni.. Poprzedza go czesto ok 2-3 dniowe plamienie.. 3 miesiące temu robilam badania hormonalne w ok 21dc, wyniki: estradiol: 57,20 progesteron:0,3. Teraz znowu robilam badania w 20dc i wyszło z kolei tak: estradiolu: 347,90 progesteron: 0,60. Nie wiem jak mam to interpretować.. Z tego co się orientuje to wyniki nie są zbyt dobre.. Od czego się to robi? Da się wyleczyć?

Aleksander Ropielewski

Przykro mi ale bez możliwości oceny wyników badań z badaniem przedmiotowym i ew. badaniami dodatkowymi nie jestem w stanie udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi odnośnie przyczyny i rokowania.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski