Nierówna praca serca i wizyty u psychologa

, trafiamnaizbęprzyjęć nierówna( raz szybkiej kołatanie raz słabo wyczuwany puls i ,,odpływam")pracy serca. Ok.-5 lat się morduję. Kardiolog dał mi sektral 2 razy po 1/4, kloranxen jeden na noc.Mimo to odpływałem. Jestem raczej wrażliwym facetem to zn.że wariat?zgodziłem się na psychiatrę(kardiolog sugerował,zgodzę się na wszystko). 40 dni biorę trittico 1 raz, serce dalej szaleje.Psychiatra-decyduj pan,albo ja albo kardiolog.Myśl.że lekarz mi to powieProszęoradę jużsięgubięmamdużo badańZdzisław

Rozumiem, że czuje się Pan zagubiony. Byc może wynika to z faktu braku jasno postawionej diagnozy, na którą czeka wielu pacjentów. W przypadku zaburzeń pracy serca ważna jest stała kontrola lekarska. Leki, które otrzymał Pan od kardiologa leczą nadciśnienie tętnicze, ale także stany lękowe (cloraxen). Warto zastanowic się, czy konsultacja psychiatryczna dała Panu nowe rozumienie swojego stanu, który może byc wywołany także działaniem psychiki. Byc może warto skonsultowac się z psychologiem, który rozpatrzy Pana przypadek. Często bowiem zaburzenia lękowe czy nerwicowe odzwierciedlają się w pracy naszego ciała.

Witam. Czy usłyszał Pan od kardiologa lub psychiatry jasną diagnozę i wyjaśnienie przyczyn dolegliwości? Dlaczego takie leki a nie inne, na co one są? Czy miał Pan przeprowadzoną szczegółową diagnozę kardiologiczną, tj. wszystkie badania? Jeśli nie- zastanowiłabym się nad zmianą lekarzy.
Jeżeli jednak usłyszał Pan, że serce ma Pan zdrowe (wtedy po co leki?), to powinien się Pan udać do psychoterapeuty.
p.s. wrażliwy facet to nie wariat :))

Myślę, że powinien Pan pozostawać pod opieką jednego lekarza, moim zdaniem kardiologa, bierze Pan lek typowo kardiologiczny, beta-bloker, który obniża "nadpobudliwość " serca.
Komponentę emocjonalną, wydaje sie być istotną, leczyłbym raczej u psychologa-psychoterapeuty.
Leków psychotropowych w miarę możności dobrze unikać.
Warto pamiętać, że cloranxen nie powinien być zbyt długo używany ze względu na potencjał, że łatwo się do niego przyzwyczaić, zbyt go polubić...
"Szalejące serce" może uregulować tylko kardiolog.
Pozdrawiam. JW

Proszę Pana,
serca "szaleje"z różnych przyczyn,więc jeżeli chciałby Pan zasięgnąć pomocy innej niż kardiologiczna,zachęcam do wizyty u psychoterapeuty,gdzie uporządkuje Pan swoje emocje,pozwoli im zaistnieć a także uspokoi je.Takie objawy bardzo często są związane z niepewnością,lękiem wobec pewnych sytuacji,wobec przyszłości,po utracie itp.Na razie nie pisze Pan kiedy objawy powstały,co wydarzyło się w tym czasie w Pana życiu,czy w przeszłości miał pan już podobne dolegliwości.Proszę zasięgnąć pomocy w poradni zdrowia psychicznego lub popytać o psychoterapeutów w Pana okolicy.
Pozdrawiam.