Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Osoba Mam 30 lat. Kilka dni temu podczas ćwiczenia na siłowni miałem takie uczucie, że mi się serce zatrzymuje, tak nierówno mi biło i było mi trochę słabo. Mam też wysoki cholesterol, ponad 200. Czy powinienem coś z tym robić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witam!

Uczucie nierównego bicia serca, słabość mogły być efektem zmęczenia, niewyspania, spożycia alkoholu poprzedniego dnia. Jeśli jednak wyklucza Pan te czynniki, a objawy takie nigdy wcześniej się nie pojawiały powinien Pan udać się do lekarza rodzinnego, który zbada Pana i zleci wykonanie podstawowych badań (morfologia, stężenie elektrolitów we krwi, EKG), a jeśli będzie taka potrzeba - skieruje do specjalisty. Do czasu wyjaśnienia przyczyny objawów dobrze by było, gdyby powstrzymał się Pan od forsownych treningów na siłowni.

Jeśli natomiast chodzi o zbyt wysoki cholesterol - powszechnie wiadomo, że jest to czynnik ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia i dlatego powinien Pan zadbać o jego normalizację. Najważniejsza jest zmiana nawyków żywieniowych. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pan w artykule http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-walce-z-cholesterolem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Podobne pytania

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500