Nierówne bicie serca - czy to coś groźnego?

Dzień dobry, mam pytanie, otóż od miesiąca zaczęło się dziać coś dziwnego z moim sercem. Nie byłem jeszcze u lekarza, dopiero mam zamiar się wybrać. A więc podczas bicia serce nagle dosłownie na chwile przestaje bić, po czym jest mocne uderzenie serca i znowu zaczyna bić normalnie. Sytuacja ta powtarza się bardzo często w ciągu dnia w dodatku szybciej się męczę. Prosiłbym o wytłumaczenie tego.

Witam serdecznie,

Uczucie nierównego bicia serca może mieć wiele przyczyn. Aby wykryć co jest powodem tego zaburzenia należy wykonać badania krwi( w tym morfologię, TSH, stężenia elektrolitów). Ponadto konieczne jest wykonanie ekg oraz rtg klatki piersiowej. Być może konieczne w dalszej kolejności będzie wykonanie zapisu ekg metodą holterowską (czyli zapis ekg przez 24h).
Jednak najpierw należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Konieczny jest dokładny wywiad oraz wykonanie badania lekarskiego. Być może wskazana będzie konsultacja kardiologiczna. Wszystko zależy od wyników wykonanych badań.

Pozdrawiam