Nierówne bicie serca i tętniak przegrody międzyprzedsionkowej a uprawianie sportu

Witam. Mam 30 lat i od dziecka odczuwam dziwne bicie serca (dłuższa przerwa w biciu, po której następuje mocniejsze uderzenie), ostatnio też kłucie w klatce piersiowej. Ostatnio wykryto u mnie tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej 14/ 7 mm, nie uwidoczniono przecieku. Dodatkowo w 24 h badaniu metodą holtera stwierdzono 108 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych i 8 przedwczesnych pobudzeń komorowych. Proszę o informację czy mój stan wymaga leczenia i czy mogę uprawiać sporty?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinien Pan udać się na wizytę kontrolną do specjalisty kardiologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.