Nierówne źrenice od kilku dni a korzystanie z solarium

witam, zauważyłam, że od kilku dni mam nierówne źrenice. Wczoraj białko oka z większą źrenicą zaczerwieniło się w kąciku wewnętrznym, a całe oko zrobiło się jakby mniejsze, do tego uczucie zmęczenia oczu oraz stan podgorączkowy. Czy może to świadczyć o poważnej chorobie? Czy mogę liczyć na to, że po kilku dniach samo przejdzie? Chciałabym zauważyć, że parę dni temu korzystałam z solarium i zastanawiam się czy może to mieć jakiś związek? Bardzo proszę o rade co z tym zrobić. Pozdrawiam

Witam. Proszę zgłosić się do okulisty do szpitala na dyżur - okulista przeprowadzi szczegółowe badanie, a jeśli będzie prawidłowe, a nierówność źrenicy i opadnięcie powieki będzie się utrzymywać - skieruje na konsultację neurologiczną - objawy podawane przez Panią mogą być spowodowane przyczyną neurologiczną i świadczą o zaburzeniu działania III nerwu czaszkowego - nerwu okoruchowego - Powinien panią zbadać szczegółowo okulista i neurolog