Nierówne źrenicy u 7-latka

Witam, syn 7 lat. Około 3 tyg temu zauważyłem że starszy syn przy sztucznym oświetleniu ma nie równe źrenice! Anizokoria występuje od urodzenia u młodszego syna. Również ja i żona mamy przy sztucznym świetle niewielką asymetrie źrenic! Sprawdziłem starsze zdjęcia i może na 3 4 zauważyłem że już wcześniej też to się zdarzało! Syn nie ma żadnych innych nie pokojacych objawów! Czy to może być u synów dziedziczne? Tylko że u starszego pojawiło się później? Czy mam powody do niepokoju?

Witam.musi być właściwe symetryczne oświetlenie. Jeżeli pomimo to będzie anizokoria i nie jesteście Państwo chorzy neurologiczne możecie mieć zespół Addiego wszyscy. Zalecam sprawdzanie zrenic po poświęceniu latarką symetrycznie i próbę obturacji .pozdrawiam serdecznie