Nierównomierne bicie serca a podwyższony cholesterol

Witam mam 32 lata mężczyzna z lekką nadwagą i podwyższonym cholesterolem.Zgłosiłem się do kardiologa z powodu nierównomiernego bicia serca i ciągłego zmęczenia.Zlecił holter24 i z tego co mówił wyszło zaburzenia częstotliwości uderzeń.Przepisał mi Preductal MR i magnez i wysłał do innego kardiologa.Martwię się że to coś poważnego.I czy grozi mi rozrusznik?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Podwyższony cholesterol nie jest jeszcze zagrożeniem. Niemniej arytmia musi z czegoś wynikać. Przede wszystkim powinien Pan pozbyć się nadwagi. Powinien Pan prowadzić aktywny tryb życia - dużo czasu na spacerach i marszach to na pewno dla Pana serca będzie dobrym wsparciem.
Nie wiem jakie badania zostały jeszcze wykonane? Ciągłę zmęczenie może być wynikiem również niewłaściwego rytmu życia - mało snu, strres, zła dieta.
Polecam wykonania badania poziomu homocysteiny i kortyzolu.
Z tymi wynikami udać się do lekarza.
We właściwej diecie na pewno pomoże współpraca z dietetykiem.