Nierówność na jedynce po zdjęciu aparatu a możliwość wygładzenia

Witam.po zdjeciu aparatu na zeby moje zeby sa proste jednak przednia jedynka( przez to ze pierwotnie nachodzila na druga) jest krzywa ma jakby garba.czy udajac sie do stomatologa moze on ją wygladzic wyszlifowac w granicach rozsadku oczywiscie by garb zlikwidowac czy skutkuje to uszkodzeniem szkliwa i pozniejszymi problemami ? Pozdrawiam serdecznie

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie bez oceny sytuacji w jamie ustnej. Możliwe że ten "garb" to tylko nieusunięty cement po aparacie. W przypadku konieczności delikatnej korekty zęba odbywa się to jedynie w granicach szkliwa i na pewno nie będzie żadnych problemów.

Dzień dobry

Tak w granicach ROZSĄDKU -myślę że ortodonta ew. lekarz prowadzący Pani leczenie zachowawcze doradzą co będzie najlepsze -zeszlifowanie wypukłości czy uzupełnienie w drugim zębie.
Pozdrawiam

Najlepiej byłoby skonsultować się z leczącym Panią ortodontą. Może ten "garb" to pozostałość materiału mocującego aparat ? Bez zbadania trudno orzec.